***HP VII.

Harry Potter and Deathly Hallows

2. května 2007 v 19:46 | Veverka
Sedmý a zároveň poslední díl Harryho Pottera nesoucí podtitul Deathly Hallows bude druhým nejdelším v sérii. Americký vydavatel Scholastic dnes uvedl, že sedmý díl, tištěný na recyklovaném papíře, bude mít - alespoň co se týče amerického vydání - 784 stran. Před Deathly Hallows tak je s 870 stranami pouze Fénixův Řád.


Harry Potter nezemře !!!

2. května 2007 v 19:44 | Veverka
Spisovatelka J.K. Rowling (42) se dostala pod těžkou palbu kritiky svých malých čtenářů, když ještě donedávna tvrdila, že v závěrečném díle svých příběhů o čarodějnickém učni nechá Harryho zemřít. Chtěla tak udělat definitivní tečku za svým dílem o Harry Potterovi, který čítá sedm svazků.

I představitel Harryho, herec Daniel Radcliffe (17) předpokládal, že v závěrečné knize jeho postava zemře. "Bylo by to hezké a důstojné zakončení posledního svazku o Harry Potterovi. Mohl by tak navždy žít v myslích a srdcích svých věrných čtenářů."

Pod nátlakem rozhořčených čtenářů však musela spisovatelka své rozhodnutí náhle změnit. Donutilo ji k tomu i její dvorní vydavatelství Bloomsbury, do kterého denně přicházelo tisíce rozzlobených dopisů. "Tímto všem milovníkům Harry Pottera s velkou radostí sdělujeme, že Harry nezemře," uvedl tiskový mluvčí vydavatelství. Oficiální stanovisko vzbuzuje velkou naději všech příznivců malého čaroděje, že se ještě někdy dočkají pokračování jeho dobrodružství. Zatím poslední díl s názvem Harry Potter And The Deathly Hollows přijde na pulty knihkupectví v červenci tohoto roku.
© potterharry.net
 
 

Reklama